Skrundas muiža

Latvijā ir daudz dažādu senu muižu. Tās atrodamas visur, līdzīgi kā pilis. Daudzas no tām stāv tukšas un netiek izmantotas, taču ar daudzām ir tieši pretēji – tās tiek uzturētas, tās ir atjaunotas un tās tiek izmantotas. Viena no muižām, kura ir atjaunota un šobrīd ļoti aktīvi tiek izmantota ir Skrundas muiža. Šī muiža atrodas Ventas upes krastā. Skrundas muiža ir celta 19. gadsimta sākumā klasicisma stilā. Muiža ir ļoti līdzīga Mežotnes pilij. Tas arī nav bez iemesla – tās projekta radīšanai iedvesmojās tieši no Mežotnes pils. Muižas ēkai ir raksturīgas fasādes kolonnas, lieli un stāvi logi pirmajā stāvā, bet mazi kvadrātlodziņi muižas augšējos stāvos. Pats muižas parks arī ir ievērības cienīgs. Tajā atrodami tādi koki un augi, kuri tur ir jau no muižas pirmsākumiem. (Un arī atrodami īstermiņa aizdevumi no kredits247.lv)

Tur pat atrodas vairāki koki, kuri var pat pretendēt uz dižkoku statusu. Šajā parkā katru gadu notiek labiekārtošana un paplašināšana. Skrundas muiža no citām vietām atšķiras ar to, ka šajā vietā nav valdījis kāds konkrēts barons, kā tas parasti ir bijis citās muižās. Gadu gaitā muiža ir tikusi pārbūvēta un pārtaisīta, lai to pielāgotu citiem apstākļiem. Šajā vietā ir bijis gan cietums, nabagmāja, aptieka, skola, internāts un arī pasts. Kara laikā šajā muižā uzturējās karaspēks, kā tas bija arī daudzās citās muižās Latvijā. Pašreizējais īpašnieks Skrundas muižu iegādājās 2006. gadā. Muiža tika rekonstruēta un atjaunota vairākus gadus, līdz beidzot tika pabeigta 2011. gadā.

Pašlaik šajā muižā ir ierīkota viesnīca. Principā tā ir kā jau tāda standarta viesnīca – tur ir gan restorāns, gan iespēja rīkot pasākumus. Protams, šāda tipa viesnīca ir atšķirīga no tipiskām viesnīcām, kuras atrodas lielpilsētu centros – šī tomēr atrodas īstā un vēsturiskā muižā. Arī cenas par numuriņiem nav nemaz tik dārgas – ir iespējams rezervēt numuriņu sākot no 77 EUR par nakti. Ņemot vērā šādas istabas ekskluzivitāti, šī cena ir ļoti saprātīga. Savukārt restorāns nav tāds vienkāršs viesnīcu restorāns – šis ir patiešām smalks un kvalitatīvs restorāns.

Sezonas laikā ir ieteicams veikt rezervāciju, lai garantētu sev iespēju baudīt labas vakariņas. Ēdienkartē izvēle gan nav ļoti plaša, taču ēdieni ir gana interesanti un vienmēr labi pagatavoti. Turklāt, restorāna cenas ir ļoti draudzīgas – pat vēl draudzīgākas nekā numuriņu cenas. Ja izvēlaties apmesties šajā viesnīcā, tad noteikti ir jāaiziet arī uz restorānu, lai izbaudītu labas vakariņas par izdevīgām cenām. Turklāt, siltajā sezonā vakariņas var baudīt arī uz terases, kur būs skats gan uz muižas parku, gan uz upi. Muižā ir iespējams rīkot arī dažādas svinības, un kāzas ir ļoti populāra izvēle.

Šī muiža kāzām ir diezgan regulāra izvēle, tāpēc tur ļoti bieži var sastapt jaunlaulātos. Šī ir lieliska izvēle, jo tā atrodas ne tikai skaistā un gleznainā vietā (kur sanāks brīnišķīgas bildes), bet tur ir arī viegli nokļūt. Tas ir vairāk kā 140 km attālumā no Rīgas, tāpēc būs iespēja nedaudz izrauties no savas ikdienas un pabūt kādā citā Latvijas vietā. Ja ikdiena tiek pavadīta pilsētā, tad Skrundas muiža būs lieliska vieta, kur baudīt nesteidzīgu nedēļas nogali vai nosvinēt kādu īpašu notikumu. Muiža ir īstā vieta, kur izbaudīt dabas skaistumu, mieru un klusumu.

Un ja tu vēlies aizņemties tādu aizdevuma veidu, kā patēriņa kredīts tad tev noteiki ir jaizlasa mūsu citi raksti!